کوتاه سربازان تابستان خبر بین الملل

کوتاه: سربازان تابستان خبر بین الملل

گت بلاگز اخبار اجتماعی صدور ۳۲۰ هزار کارت معافیت ، تعویض ۱۰ میلیون کارت آخر خدمت قدیمی

فرمانده نیروی انتظامی گفت: تاکنون بیش از ۱۰ میلیون کارت آخر خدمت قدیمی تعویض شده است است. 

صدور ۳۲۰ هزار کارت معافیت ، تعویض ۱۰ میلیون کارت آخر خدمت قدیمی

تعویض ۱۰ میلیون کارت آخر خدمت قدیمی/ صدور ۳۲۰ هزار کارت معافیت

عبارات مهم : قانون

فرمانده نیروی انتظامی گفت: تاکنون بیش از ۱۰ میلیون کارت آخر خدمت قدیمی تعویض شده است هست.

به گزارش مهر، سردار حسین اشتری در حاشیه نشست معاونان و مدیران شرکت وظیفه عمومی ناجا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز همایش یک روزه مدیران و معاونان شرکت وظیفه عمومی برگزار شد که در این همایش آخرین برنامه ها و تدابیری که از طریق ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ شده است ، به اطلاع همکاران رسید و انشاءالله در جهت خدمت به سربازان وظیفه فعالتر از گذشته عمل کنیم.

صدور ۳۲۰ هزار کارت معافیت ، تعویض ۱۰ میلیون کارت آخر خدمت قدیمی

وی با اشاره به برنامه های پیش روی نیروی انتظامی در شرکت وظیفه عمومی افزود: بعد از هفته ناجا در امسال ، مشمولان عزیزی که درخواست خروج از کشور جهت سفرهای زیارتی و یا غیره را دارند همچنین مشمولانی که در حال تحصیل در دانشگاه ها و یا دیگر مراکز علمی کشور هستند، می توانند بدون حضور مستقیم در مراکز و از طریق سامانه اینترنتی درخواست خود را اعلام کنند.

فرمانده نیروی انتظامی در خصوص مشمولان در حال تحصیل، ادامه داد: بعد از ثبت و اعلام درخواست این گروه از جوانان ، اطلاعات به وسیله شرکت وظیفه عمومی برداشت و بعد از پایش اولیه به دانشگاه ها ارسال می شود. در ادامه این روند دانشگاه ها مورد نظر بعد از بررسی اطلاعات ارسالی شرکت وظیفه عمومی ، تأییدیه و گواهی تحصیل صادر می کند که این گواهی جهت ما کفایت می کند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: تاکنون بیش از ۱۰ میلیون کارت آخر خدمت قدیمی تعویض شده است است. 

وی خاطر نشان کرد: تمامی فرایند ها در جهت تسهیل و تسریع در امور و خدمات انتظامی هست، ضمن اینکه در رویکردهای تازه علاوه بر سرعت ، دقت بیشتری نیز وجود دارد.

سردار اشتری در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص اوضاع مشمولان غایب اظهار کرد: افرادی که مرتکب ۳ و ۶ ماه غیبت شدند بنابر تدبیر مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا و همچنین ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح اگر تا ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۹۶ به مراکز وظیفه عمومی ناجا مراجعه کنند و آماده خدمت شوند ، این غیبت از بین بردن خواهد شد و اضافه خدمت مشمول بر این گروه نمی شود که وقت خوبی جهت این افراد است.

وی ادامه داد: طبق قانون کسانی که ۸ سال از وقت معرفی ارزش گذشته است مطابق قانون مصوب مجلس و ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح می توانند به مراکز شرکت وظیفه عمومی مراجعه و در خصوص خدمت خریدشان اقدام کنند که البته این قانون در خصوص افراد با شرایط تحصیلی متفاوت ، متفاوت هست. فرایند خرید خدمت جهت این گروه از افراد نیز می تواند به صورت تقسیطی باشد .

صدور ۳۲۰ هزار کارت معافیت ، تعویض ۱۰ میلیون کارت آخر خدمت قدیمی

فرمانده نیروی انتظامی بیان کرد: تأکید ما به جوانان عزیز این است که در وقت مقرر جهت معرفی خود به شرکت وظیفه عمومی ناجا اقدام کنند و دوره مقدس سربازی را سپری کنند ولی با کسانی که به هر دلیلی مراجعه نمی کنند و طبق قانون ، “غایب” محسوب می شوند نیز برابر ضوابط برخورد می شود که البته این گروه از افراد از یکسری خدمات اجتماعی مانند صدور مجوز خروج از کشور ، استخدام در دستگاه های دولتی و … محروم می شوند.

اشتری تأکید کرد: در مجموع عالی ترین راه این است که جوانان عزیز در موعد مقرر دوران مقدس خدمت سربازی را طی کنند که البته استقبال جوانان در این خصوص هر لحظه مطلوب بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: تاکنون بیش از ۱۰ میلیون کارت آخر خدمت قدیمی تعویض شده است است. 

وی در خصوص مشمولان غایب خارج از کشور نیز عنوان کرد: اگر کسانی باشند که تا قبل از ۲۲ بهمن ماه خودشان را معرفی کنند حتما مشمول بر قانون بخشودگی غیبت خواهند شد.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین در بخش دیگری از سخنانش در خصوص صدور کارت معافیت اظهار کرد: ۵۳۰ هزار نفر جهت صدور کارت معافیت عضویت کرده اند که تاکنون جهت ۳۲۰ هزار نفر کارت معافیت صادر شده است است

صدور ۳۲۰ هزار کارت معافیت ، تعویض ۱۰ میلیون کارت آخر خدمت قدیمی

وی همچنین از تعویض بیش از ۱۰ میلیون کارت آخر خدمت قدیمی خبر داد وگفت: جهت آنان ۱۰ میلیون کارت تازه صادر شده است است.

اشتری ادامه داد: اگر کسانی هستند که هنوز جهت صدور و دریافت کارت تازه خدمت وظیفه اقدام و مراجعه نکرده اند مورد نیاز است هر چه سریع تر اقدام کنند آیا که در آینده ارائه کارت خدمت تازه در تسهیل بسیاری امور کارگشا هست. ضمن اینکه اعتبار کارت های قدیمی به آخر رسیده است.

واژه های کلیدی: قانون | معافیت | میلیون | انتظامی | نیروی انتظامی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz