کوتاه سربازان تابستان خبر بین الملل

کوتاه: سربازان تابستان خبر بین الملل

گت بلاگز اخبار اجتماعی موجودی آب زاینده‌رود به نسبت نیاز بین یزد و کشاورزان اصفهانی تقسیم شود ،

نماینده مجلس تاکید کرد: اگر قرار است آب جهت باغ‌های پسته یزد و کاشت هلو گلابی در چهار محال و بختیاری انتقال یافته شود کشاورزان اصفهانی محق هستند چراکه حق مالکیت

موجودی آب زاینده‌رود به نسبت نیاز بین یزد و کشاورزان اصفهانی تقسیم شود ،

کشاورزان شرق اصفهان، حقابه خود را می خواهند/ موجودی آب زاینده رود به نسبت نیاز بین یزد و کشاورزان اصفهانی تقسیم شود

عبارات مهم : انتقال

نماینده مجلس تاکید کرد: اگر قرار است آب جهت باغ های پسته یزد و کاشت هلو گلابی در چهار محال و بختیاری انتقال یافته شود کشاورزان اصفهانی محق هستند چراکه حق مالکیت دارند ولی فعلا کسی نیست که این عنوان را مدیریت کند.

حیدرعلی عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ایلنا راجع به درگیری های اخیر کشاورزان اصفهانی بر سر انتقال و قطعی آب اظهار داشت: در مصوبات شورای عالی آب 14 سال است که قرار است تونل سوم کوهرنگ و بهشت آباد جهت تامین آب آشامدینی اصفهان، یزد و کشاورزری چهارمحال و بختیاری احداث شود که هنوز راه اندازی نشده و این مسئله باعث شده است از حقابه کشاورزان اصفهان آب بردارند و به یزد انتقال یافته کنند.

وی افزود: در این پروژه استان چهار محال و بختیاری نه تنها کمک نمی کند بلکه چند سال است که کار تونل را عقب انداخته و شکایت های زیست محیطی کرده و کار را تعطیل می کند و اکنون نیز بر اثر شکایت چهارمحال و بختیاری کار تونل سوم کوهرنگ تعطیل است.

موجودی آب زاینده‌رود به نسبت نیاز بین یزد و کشاورزان اصفهانی تقسیم شود ،

این نماینده مجلس تاکید کرد: باید قانون با قاطعیت اعمال شود که تاکنون نشده هست، کشاورزان شرق اصفهان حقابه خود را همان گونه که قانون تعیین کرده، می خواهند. اکنون وزرات نیرو وظیفه دارد که جدول وقت بندی ارائه دهد و وقت اتمام پروژه را به کشاورزان اصفهانی اعلام کند و تا آن وقت نیز خسارت پرداخت کند.

وی یادآور شد: در حال حاضر نخستین قدم مدیریت صحیح زاینده رود است یعنی موجودی آب به نسبت نیاز بین یزد و کشاورزان اصفهانی تقسیم شود، البته نصف این میزان آبی که به یزد انتقال یافته می شود جهت آشامیدن کافی است ولی جهت صنعت و کشاورزی مصرف می شود، اگر قرار است آب جهت باغ های پسته یزد و کاشت هلو گلابی در چهار محال و بختیاری انتقال یافته شود کشاورزان اصفهانی محق هستند چراکه حق مالکیت دارند ولی فعلا کسی نیست که این عنوان را مدیریت کند.

نماینده مجلس تاکید کرد: اگر قرار است آب جهت باغ‌های پسته یزد و کاشت هلو گلابی در چهار محال و بختیاری انتقال یافته شود کشاورزان اصفهانی محق هستند چراکه حق مالکیت

واژه های کلیدی: انتقال | اصفهان | مدیریت | بختیاری | نماینده مجلس | چهارمحال و بختیاری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz