کوتاه سربازان تابستان خبر بین الملل

کوتاه: سربازان تابستان خبر بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی واردات تخم‌مرغ متوقف شد

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم گذار از توقف واردات تخم‌مرغ در پی اصلاح اوضاع تولید داخلی خبر داد و گفت: با توجه به قیمت حدود ۵۵۰۰ تا ۵۷۰۰ تومانی هر کی

واردات تخم‌مرغ متوقف شد

واردات تخم مرغ متوقف شد

عبارات مهم : بازار

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم گذار از توقف واردات تخم مرغ در پی اصلاح اوضاع تولید داخلی خبر داد و گفت: با توجه به قیمت حدود ۵۵۰۰ تا ۵۷۰۰ تومانی هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری و حداکثر سود منطقی و قانونی ۲۳ درصدی تا بازار، هر شانه تخم مرغ نهایتا باید ۱۴ هزار تا ۱۷ هزار و ۷۰۰ تومان در بازار فروخته شود.

به گزارش ایسنا، در پی بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و از بین رفتن گله های مولد بسیاری از مرغداری ها که در کشور آلوده شده است بودند، وزارت جهاد کشاورزی تصمیم گرفت تا نسبت به واردات این محصول اقدام کند تا بتواند بازار را کنترل کند، آیا که هر شانه تخم مرغ به کیلویی حدود ۲۰۰۰ تومان رسیده بود.

اما حالا رضا ترکاشوند – مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم گذار – از توقف واردات تخم مرغ در پی اصلاح اوضاع تولید و عرضه فراوان این محصول خبر داده است.

واردات تخم‌مرغ متوقف شد

وی در این باره به ایسنا گفت: تولید در حال حاضر در اوضاع بسیار خوبی واقع شده است است و قیمت تخم مرغ پایین تر از هزینه تمام شده است آن هست، آیا که هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری نهایتا ۵۵۰۰ تا ۵۷۰۰ تومان فروخته می شود و با احتساب سود منطقی و قانونی جهت واسطه ها این محصول نباید بیش از ۲۳ درصد گرانتر از این قیمت به دست مصرف کنندگان برسد که به حدود ۱۴ هزار تا ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان می رسد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم گذار با اشاره به هزینه تمام شده است ۵۸۰۰ تا ۶۰۰۰ تومانی تخم مرغ جهت مرغداران افزود: براساس تفاهمی که با شرکت پشتیبانی امور دام صورت گرفت از حدود دو هفته واردات تخم مرغ متوقف و مقرر شد ذخیره احتیاطی این شرکت نیز از محل تولید داخلی تامین شود. البته با توجه به واردات تخم مرغ صورت گرفته در گذشته و معدودیت تاریخ انقضا آن هم اکنون شرکت پشتیبانی امور دام درگیر توزیع این محصول است ولی از این بعد وارداتی صورت نخواهد گرفت.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم گذار از توقف واردات تخم‌مرغ در پی اصلاح اوضاع تولید داخلی خبر داد و گفت: با توجه به قیمت حدود ۵۵۰۰ تا ۵۷۰۰ تومانی هر کی

ترکاشوند با اشاره به واردات حدود ۱۵ هزار تنی تخم مرغ طی ماه های اخیر که در جهت تنظیم بازار انجام شده است بود، اظهار کرد: اوضاع قرار داده های تولید در شرایط کنونی مورد تایید نیست، آیا که توزیع کنندگان این محصولات، نباید کنجاله سویا را بالاتر از کیلویی ۲۰۰۰ تومان و ذرت را بالاتر از ۱۰۰۰ تومان به تولید کنندگان بفروشند که متاسفانه این اتفاق می افتد، آیا که این محصولات اساسی موجود در بازار مربوط به سه ماه گذشته است که واردکنندگان ارز مبادلاتی داشتند و قیمت جهانی اوج نرفته بود.

وی ادامه داد: اگر سیاست گذاری ارزی تازه دولت در جهت تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی و پرداخت مابه التفاوت ۴۰۰ تومانی جهت این کالاهای اساسی به درستی اجرایی شود، اوضاع بازار قرار داده های تولید در حوزه طیور اصلاح پیدا می کند به شرط آنکه نظارت دستگاه هایی مانند شرکت حمایت بیش از پیش صورت گیرد

واژه های کلیدی: بازار | محصول | واردات | محصولات | وارداتی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz