کوتاه سربازان تابستان خبر بین الملل

کوتاه: سربازان تابستان خبر بین الملل

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات عجله‌ای جهت مربی‌گری ندارم / مهدوی‌کیا

یک جورهایی عادت نکرده بودیم او را هر لحظه دور از فوتبال کشور عزیزمان ایران ببینیم. مهدوی‌کیا ولی جزو آن نسل از مربیانی است که تصور می‌کند باید در جایی غیر از ای

عجله‌ای جهت مربی‌گری ندارم / مهدوی‌کیا

مهدوی کیا: عجله ای جهت مربی گری ندارم

عبارات مهم : اروپا

یک جورهایی عادت نکرده بودیم او را هر لحظه دور از فوتبال کشور عزیزمان ایران ببینیم. مهدوی کیا ولی جزو آن نسل از مربیانی است که تصور می کند باید در جایی غیر از اینجا، رشد کند.

به گزارش روزنامه خبرورزشی؛ او در آلمان، یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا که فوتبال در آن هر روز پیشرفت می کند، دوره های مربیگری را می گذراند. مهدوی کیا به تازگی مدرک B خود را گرفته و حالا می خواهد جهت گرفتن مدرک A هم اقدام کند. با مهدی به بهانه دعوت جهت تماشای شهرآورد گفت وگویی را شروع کردیم و در نهایت به اینجا رسیدیم که چه زمانی به کشور عزیزمان ایران برمی گردد؟

عجله‌ای جهت مربی‌گری ندارم / مهدوی‌کیا

آقای مهدوی کیا مدتی است که در رسانه ها کمتر دیده می شوید. آخرین خبر راجع به شما این بود که جهت تماشای شهرآورد استقلال و پرسپولیس در آلمان دعوت شده است اید…

بله، دوستان به من لطف داشتند و جهت این مسابقه دعوتم کردند ولی متأسفانه روز ۳۱ جولای در آلمان نیستم و نمی توانم جهت تماشای بازی بروم ولی امیدوارم بازی به شکل خوبی برگزار شود و تماشاگران هم از تماشای مسابقه لذت ببرند.

آقای مهدوی کیا اخبار نقل و انتقالات کشور عزیزمان ایران را دنبال می کنید؟

یک جورهایی عادت نکرده بودیم او را هر لحظه دور از فوتبال کشور عزیزمان ایران ببینیم. مهدوی‌کیا ولی جزو آن نسل از مربیانی است که تصور می‌کند باید در جایی غیر از ای

بله، کما بیش اخبار را دنبال می کنم.

به نظرتان استقلال و پرسپولیس چطور یارگیری کردند؟ عملکردشان خوب بود؟

در مورد این دو کلوب باید بگویم خب تقریباً خوب یارگیری کردند و عملکردشان در نقل و انتقالات خوب بود.

فکر می کنید همین که دو تیم قدرتمند بسته شده است اند، مسابقه ارزش چقدر می تواند جالب باشد؟ به نظر می آید بعد از چند سال این بار یک مسابقه شدید از همان ابتدای فصل بین دو تیم به وجود بیاید.

عجله‌ای جهت مربی‌گری ندارم / مهدوی‌کیا

قطعاً این مسئله اثرگذار هست. من فکر می کنم امسال جهت استقلال و پرسپولیس فصل جذابی خواهد بود، هم جهت خود تیم ها و هم جهت هواداران ارزش که البته این هم به نفع فوتبال ما تمام می شود. هر وقت استقلال و پرسپولیس نیرومند بوده اند روی تیم ملی هم اثر گذاشته اند و ما تیمی نیرومند تر داشته ایم. خوب است که در سال جام جهانی فوتبال قشنگی از استقلال و پرسپولیس و سایر تیم های لیگ برتر ببینیم. قطعاً بازی های لیگ امسال جالب خواهد بود چون تیم های دیگری هم هستند که قدرتمند بسته شده است اند.

مهدی طارمی در نهایت تصمیم گرفت در پرسپولیس بماند که البته نظرات راجع به او و ماندنش متفاوت بود. عده ای می گفتند تصمیم خوبی گرفت، عده ای دیگر می گفتند در سال جام جهانی برایش بهتر بود به اروپا برود. شما با کدام نظر موافق هستید؟

خب من فکر می کنم ماندن طارمی جهت هواداران و کلوب پرسپولیس اتفاق و مسئله خوبی بود. با توجه به اینکه تیم در مسابقه های آسیایی هم حضور دارد، قطعاً ماندن طارمی می تواند کمک زیادی به تیم کند. ولی اگر فوتبالیست های ما از اروپا و لیگ های معتبر پیشنهاد داشته باشند، بهتر است قبول کنند و به اروپا بیایند. این جهت اعتبار فوتبال ما خیلی خوب است.

یک جورهایی عادت نکرده بودیم او را هر لحظه دور از فوتبال کشور عزیزمان ایران ببینیم. مهدوی‌کیا ولی جزو آن نسل از مربیانی است که تصور می‌کند باید در جایی غیر از ای

پس فکر می کنید بهتر بود به اروپا برود؟

ببینید هر بازیکنی می تواند راجع به خودش تصمیم بگیرد و ما هر چه بگوییم، نمی توانیم جهت کسی تصمیم بگیریم. مهدی طارمی هم خودش تصمیم گیری کرد.

عجله‌ای جهت مربی‌گری ندارم / مهدوی‌کیا

درباره تیم ملی کشور عزیزمان ایران صحبت کنیم. شاگردان کی روش با قدرت به جام جهانی افزایش کردند. کارلوس هم گفته دوست دارد کشور عزیزمان ایران در جام جهانی از گروه خود افزایش کند. فکر می کنید این اتفاق رخ بدهد؟ تیمی که می بینید، پتانسیلش را دارد؟

خب ما با اقتدار از گروهمان افزایش کردیم و اوج رفتیم و جزو نخستین تیم های دنیا بودیم که توانستیم به جام جهانی روسیه برسیم؛ تازه این اتفاق در شرایطی رخ داد که حتی یک گل هم در مرحله نهایی نخوردیم. نتیجه های تیم ملی خیلی خوب بود. طبیعی است که هنگامی که ما چنین نتایجی می گیریم، خیلی ها امیدوار باشند که حضور ما در جام جهانی تنها به سه بازی خلاصه نشود و ان شا ءا… بتوانیم به دور بعدی افزایش کنیم.

کاش قرعه را شما جهت تیم ملی برمی داشتید! یک بار برداشتید و در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ همه گفتند قرعه مان خوب است.

(خنده) خب این خیلی مهم است که ما ابتدا ببینیم در چه گروهی می افتیم. چیز دیگری که اهمیت دارد تدارک ماست و اینکه چطور خودمان را جهت جام جهانی آماده کنیم. ان شا ءا… این کارها خوب پیش برود. من که خیلی خوشحال می شوم اگر جهت نخستین بار بتوانیم به دور بعد جام جهانی برویم. قطعاً همه ایرانی ها خوشحال می شوند. این افزایش می تواند بعدها تأثیر بسزایی در فوتبال ما بگذارد، چه رده ملی و چه رده باشگاهی اش. قطعاً هنگامی که تیم ملی به موفقیت می رسد، کل فوتبال ما سود می برد.

از آخرین شرایط خودتان در هامبورگ بگویید. به کارتان در تیم های پایه کلوب ادامه می دهید؟ حتی شایعه شده است بود شاید جدا شوید.

نه، من همچنان در کلوب هامبورگ هستم و در بخش فوتبال پایه به کارم ادامه می دهم. اتفاقاً قراردادی دو ساله امضا کردیم و من مجدداً به کارم در هامبورگ ادامه می دهم. در دو ماه گذشته هم موفق شدم یک دوره خیلی خوب مربیگری سپری کنم و مدرک B اروپا را بگیرم. می خواهم جهت کلاس های A هم عضویت کنم.

کی جهت مربیگری به کشور عزیزمان ایران می آیید؟ البته می گویند در کشور عزیزمان ایران اگر لابی نداشته باشید، نمی توانید مربی شوید!

من وارد این بحث ها نمی شوم ولی دوست دارم زمانی به کشور عزیزمان ایران برگردم که واقعاً دانش و تجربه کافی را داشته باشم، در این صورت برمی گردم. من عجله ای جهت مربیگری ندارم و می خواهم پله پله جلو بروم. دوست دارم تجربیاتی را که در فوتبال دارم، به خاص در ارتباط با آکادمی خودم در کشور عزیزمان ایران استفاده کنم و ان شا ءا… بتوانیم بازیکنان خوبی را پرورش دهیم و به فوتبال کشور عزیزمان ایران خدمت کنیم. قطعاً با فوتبال روز دارم جلو می روم. در آلمان که یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیاست، کار مربیگری و آموزش را با جدیت ادامه می دهم. ان شا ءالله که در آینده اتفاقات خوبی بیفتد.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | افزایش | ایرانی | فوتبال | استقلال | پرسپولیس | جام جهانی | فوتبالیست ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz